Aktualności

2017-09-25 Sprzątanie po anielskim pokazie

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu kontynuuje sprzątanie po spektaklu z okazji 20-lecia obecności toruńskiej starówki na liście UNESCO. Znaczna większość prac została już wykonana, ale pierze na starówce znajdować będziemy jeszcze co najmniej przez kilka dni.

- Posprzątać po anielskim pokazie było dla nas nie lada wyzwaniemmówi prezes MPO Piotr Rozwadowski.Przygotowywaliśmy się do tego zadania od tygodni. Wynajęliśmy specjalistyczne dmuchawy i odkurzacze, kupiliśmy big-bagi, czyli duże worki o wymiarach 1,8 na 1,6 m do pakowania pierza. Większą część puchu już zebraliśmy, ale jestem pewien, że jeszcze przez wiele dni na starówce znajdować będziemy białe pióra. Utknęły one jeszcze na dachach i rynnach i z każdym podmuchem wiatru spadać będą na ziemię. Będzie trochę tak, jak z igłami po żywej choince, które znajdujemy w dywanie tygodniami po Wigilii.

Pióra sprzątaliśmy nie tylko z Rynku Staromiejskiego, gdzie odbywał się pokaz. Puch roznoszony był przez gości i na gościach podziwiających spektakl po całej starówce. Najwięcej zebraliśmy go na placu Teatralnym, placu Rapackiego i na deptaku.

Sprzątanie na dobre mogliśmy rozpocząć dopiero ok. godziny 4 nad ranem, kiedy Zespół staromiejski opustoszał. Do akcji ruszyły trzy zamiatarki, polewaczka i odkurzacze uliczne, osiem dmuchaw. Puch wywoziliśmy na bieżąco trzema samochodami ciężarowymi. W nocy stale sprzątało piętnastu pracowników MPO, których w niedzielę wsparło czternaście osób odpracowujących kary w naszej spółce. Nocne prace z użyciem ciężkiego sprzętu będą kontynuowane w najbliższych dniach.

1 stycznia 2018 roku zmieniają się zasady selektywnej zbiórki odpadów w Toruniu. Nowe kolory pojemników i worków to: papier - kolor niebieski, metale i tworzywa sztuczne - kolor żółty, bioodpady - kolor brązowy, szkło - kolor zielony, odpady zmieszane - kolor szary. Obecnie stosowane pojemniki będą stopniowo wymieniane.
 
MPO Sp. z o.o.
w Toruniu
 
87-100 Toruń
ul. Grudziądzka 159
tel. (56) 63 98 124/125
tel. (56) 63 98 119
NIP: 879-016-92-80
Kapitał: 13.618.000 PLN
REGON: 870525973
KRS: 0000151221