Terminy odbioru choinek
Podajemy terminy odbioru żywych choinek oraz przypominamy gdzie należy wyrzucać niektóre odpady związane z okresem świątecznym i noworocznym:
CHOINKI ŻYWE – wystawiamy wraz z odpadami BIO lub oddajemy bezpłatnie w punktach PSZOK przy ul. Kociewskiej oraz przy Dwernickiego 15-15A. Punkty czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, a w soboty w godz. 10.00-14.00.
CHOINKI SZTUCZNE - jeśli choinka jest mała można wyrzucić ją do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Duże choinki należy wystawić przy wiacie śmietnikowej w terminie odbioru odpadów wielkogabarytowych lub dostarczyć do punktu PSZOK
ZABUDOWA JEDNORODZINNA
Odbiór choinek żywych w zabudowie jednorodzinnej będzie następował cyklicznie jeden raz na dwa tygodnie zgodnie z harmonogramem wywozu bioodpadów z brązowych pojemników.
ZABUDOWA WIELORODZINNA
Odbiór choinek żywych w zabudowie wielorodzinnej będzie następował cyklicznie wraz z odbiorem frakcji bio w pojemnikach. Dodatkowo w terminach podanych w tabeli zostanie wykonany uzupełniający odbiór choinek.
Terminy dodatkowego odbioru choinek żywych w zabudowie wielorodzinnej w styczniu 2026:
|
DZIELNICE |
Data odbioru |
|
Rubinkowo, Bielawy, Grębocin nad Strugą |
13.01.2026 |
|
Na Skarpie, |
14.01.2026 |
|
Koniuchy, Chełmińskie Przedmieście |
15.01.2026 |
|
JAR, Wrzosy, Bielany, Barbarka |
16.01.2026 |
|
Mokre, Katarzynka, Jakubskie Przedmieście |
20.01.2026 |
|
Rudak, Czerniewice, Podgórz, Stawki, Glinki, Piaski |
21.01.2026 |
|
Bydgoskie Przedmieście, Rybaki, Starotoruńskie Przedmieście |
22.01.2026 |
|
Stare Miasto |
23.01.2026 |
Potrzebę odbioru odpadów wielkogabarytowych, w tym choinek, właściciel lub zarządca nieruchomości powinien zgłosić do Biura Obsługi Klienta przynajmniej na 5 dni przed planowanym wywozem.
PUNKTY SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK)
Choinki można oddać bezpłatnie w PSZOK przy ul. Kociewskiej oraz przy Dwernickiego 15-15A.
Bombki szklane – wyrzucamy do odpadów zmieszanych, nie do szkła
Plastikowe ozdoby choinkowe zdobione brokatem, farbą - odpady zmieszane
Lampki choinkowe, baterie – to elektroodpady – dostarczamy do punktu PSZOK lub wrzucamy do ustawionych na osiedlach czerwonych pojemników obsługiwanych przez firmę MB Recycling, gdzie można wrzucać zużyty drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny
Torebki prezentowe papierowe, bez folii i dodatków, papier do pakowania - niebieski pojemnik na papier
Torebki prezentowe i opakowania po bombkach i ozdobach - z folią lub kokardkami – metale i tworzywa sztuczne
Sreberka np. po czekoladowych Mikołajach - metale i tworzywa sztuczne
Tłusty papier do pieczenia – odpady zmieszane
Świece każdego rodzaju – w szklanych opakowaniach, tealighty w aluminiowych oprawkach - odpady zmieszane
Puszki, konserwy, kartony po napojach - metale i tworzywa sztuczne
Kości od mięsa, mięso i rybie ości, resztki ciasta – odpady zmieszane
Autor: MPO Toruń, grafika: MPO Toruń






